4 tipy na schladenie organizmu

Leto skončilo a aj v období babieho leta sa občas vyskytnú horúce dni. Chcel by som vám ponúknuť niekoľko tipov na sezónnu údržbu, ktorá zaistí najlepšiu úroveň funkčnosti organizmu behom týchto dní, keď letná vlhkosť a teplo môžu byť neznesiteľné. Tu sú štyri spôsoby ako uhasiť teplo v organizme. 1.Detoxikačný nápoj Nakrájajte na plátky trochu bio citrónov alebo limetiek […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

4 tipy na schladenie organizmu 5/5 (2)

Malé dieťa si vonku v lavíne hrá s bublinami
Leto skončilo a aj v období babieho leta sa občas vyskytnú horúce dni. Chcel by som vám ponúknuť niekoľko tipov na sezónnu údržbu, ktorá zaistí najlepšiu úroveň funkčnosti organizmu behom týchto dní, keď letná vlhkosť a teplo môžu byť neznesiteľné. Tu sú štyri spôsoby ako uhasiť teplo v organizme.

1.Detoxikačný nápoj

Nakrájajte na plátky trochu bio citrónov alebo limetiek a vložte ich do fľaše s vodou. Pridajte pár štipiek kvalitnej morskej soli a stopových minerálov. Pridajte pár kvapiek tekutej bio stévie alebo xylitolu a získate silne detoxikačnú a výbornú limonádu. Nápoj pite behom celého dňa v pravidelných intervaloch. lemon-water_0 Prečo je to prospešné: V čínskej medicíne je soľ spájaná s podporou dráhy obličiek. Pridanie morskej soli nielen že prebuduje iónovú štruktúru vody, takže viac hydratuje (zadržíte jej viac bez toho, aby ste močili), ale tiež pomáha upravovať stolicu a funkciu nadobličiek, čo vedie k čistejšiemu organizmu, väčšej energii a lepšie fungujúcemu metabolizmu! Dehydratácia namáha srdce a zhoršuje schopnosť obličiek udržovať správnu hladinu tekutín a rovnováhu elektrolytov vďaka systému renin-angiotenzín (RAS), ktorý tiež ovplyvňuje reguláciu krvného tlaku. Elektrolyty sú prvky s nábojom, ktoré sa nachádzajú v mineráloch draslíka, sodíka, fosforu a chloridu, a sú nevyhnutné pre normálnu funkciu každej bunky v tele. Keď si vodu osolíte, pokryjete elektrolytovú potrebu svojho tela. Nahradíte všetko, čo ste stratili potením a tiež podporíte predchádzanie chutiam na nezdravé potraviny.

2.Výživný spórový prášok z Reishi

Spórový prášok z Duanwood Red Reishi je základnou bylinou pre výživu čchi srdca a krvi a tiež podpory čchi pľúc, ktoré sú behom letného obdobia nesmierne zaťažované kvôli poteniu a námahe. Pretože sa krv považuje za najviac jinovú látku v tele, môže jej nedostatok zhoršiť alebo vyvolať nedostatok jinu. Tobolky so spórovým práškom z Reishi sú ideálne. Je rýchle a ľahké brať ich s rannou kávou alebo čajom a zachovajú si maximálnu silu. I keď sa o nich bežne nehovorí ako o jinovej látke, vďaka svojmu zaradeniu k ukľudneniu ducha, sú mastné lipidové oleje zo spór huby reishi jednými z najjinových výživných látok na planéte. reishi-spor Prečo je to prospešné: Spórový prášok z Reishi upravuje imunitný systém, čo by mala byť vždy hlavná priorita behom ktoréhokoľvek ročného obdobia. Bojuje tiež s alergiami, vyčerpaním, nespavosťou a emočným stresom. Šťastie vychádza zo zdravia. Každá patológia alebo príznak je nejakým spôsobom precítený srdcom na emočnej úrovni. Spórový prášok z Reishi sa zameriava na srdce a dráhu srdca, čím poskytuje emočnú stabilitu, kľudnejšiu a uvoľnenejšiu nervovú sústavu, a preto oveľa silnejšiu schopnosť udržať kľud a poradiť si s výzvami, ktoré sa behom dňa objavia. Kvôli poteniu spojenému s týmto ročným obdobím a stúpaním teploty (bežne sa v TČM spája s „obťažovaním srdca“) je spórový prášok z Reishi  istý spôsob ako predĺžiť zdravie srdca a mysle. Nakoniec spórový prášok z Reishi vyživuje celkom tri jinové dráhy zahrňujúce srdce, pľúca a pečeň a už celé veky sa naň neustále odkazujú ako lekárske texty, tak moderné články ako na látku zlepšujúcu inteligenciu. Kvôli vrcholu jangovej aktivity a horúčav počas tohto leta požitie látky, ktorá podporuje kľudnejšiu jinovú energiu, napríklad v podobe spórového prášku z Reishi, dokonale vyváži telo na energetickej úrovni.

3.Vodný melón

Tradične bol v čínskej medicíne vodný melón, známy ako „Xi Gua“, používaný ako bylina pre boj s príznakmi letnej horúčavy. Príznaky letnej horúčavy zahrňujú smäd bez chuti k pitiu, zvieravú bolesť hlavy, nevoľnosť, malú chuť k jedlu, pocit ťažkého tela, nízku motiváciu, pomalé trávenie, zvýšenú telesnú teplotu, lepkavý pot, zrýchlený tep a červený jazyk so silným bielym alebo žltým povlakom. Jeho účinok spočíval v odvedení tepla prostredníctvom močenia spojeným s dráhami srdca, žalúdku a mechúra a súčasnej podpory jinu pomocou doplnenia tekutín. watermelonsss Pokiaľ máte prístup k vodným melónom s jadierkami, ktoré sa pestujú bio alebo prirodzenými prostriedkami, jeho pojedanie je v tomto období nesmierne výživné pre jinovú energiu, pretože výrazne prispieva k ochladeniu organizmu a odvádza nadmerné teplo močením. Bohužiaľ kvôli veľkému množstvu geneticky modifikovaných vodných melónov a bezjadierkových vodných melónov, čo sú v zásade chemické balíčky plné cukru, môže byť vo väčšine prípadov lepšie dať si šťavu z uhorky/ zo stopkového zeleru a pridať jablko alebo hrušku (pokiaľ chcete dodať sladkú chuť) a tým dosiahnete rovnakého blahodárného účinku. Prečo je to prospešné: V čínskej medicíne sa na príznaky pozerá ako na nerovnováhu medzi jinom/jangom, teplým/studeným, nadbytkom/nedostatkom a vnútornými a vonkajšími faktormi. Letná horúčava je zjavnou nerovnováhou z vonku, nadmerné teplo zaraďované medzi jangové patogény kvôli svojej jangovej povahe spotrebováva tekutiny a poškodzuje alebo vyčerpáva jin. Ovocie a zelenina s vysokým obsahom vody, obzvlášť uhorky, vodné melóny a citrusové ovocie, odvádzajú nadbytočné teplo prostredníctvom močenia. Taktiež prirodzene hydratujú a obsahujú svoj vlastný výber minerálov a vitamínov. Sú to potraviny veľmi „zamerané na jin“, ktorý sa snažíme vyživiť. Odvádzajú teplo, ktoré sa mohlo v tele nahromadiť.

4.Kúpeľ nôh

Večer si zoberte veľkú misu a namočte si nohy do teplej vody s horkou soľou až do úrovne akupunktúrneho bodu sleziny 6. Ten je približne 10 cm alebo 3 šírky palca nad stredným členkom (medial malleolus – kostnatá, najvýraznejšie vystupujúca časť na vnútornej strane členku). Deadman_SP6 Prečo je to prospešné: Vyživuje jinovú energiu a obracia prirodzené sklony jangu k stúpaniu do hlavy tým, že ho sťahuje späť do nôh a tak predchádza nespavosti, manickému chovaniu, popudlivosti, červeným/suchým očiam a bolestiam hlavy. Slezina 6 je bod na nohe, kde sa zbiehajú tri jinové dráhy (slezina, pečeň, obličky). Je považovaný za jeden z bodov, ktorý najviac podporuje jin v celom tele! Jinová energia ukotvuje jang, zatiaľ čo  jang pohybuje jinom. Preto keď svoju jinovú energiu spálime nadmernou aktivitou bez adekvátneho odpočinku a teplým počasím, sme viac náchylní k syndrómu vyhorenia. Kúpeľ nôh je navyše neuveriteľne uvoľňujúci a ukľudňujúci. Voliteľným prídavkom do kúpeľa by bolo niekoľko kvapiek esenciálneho levanduľového oleja a harmančekový čaj, čo by ešte viac podporilo uvoľňujúce a terapeutické účinky kúpeľa. Zostaňte v chládku a užite si posledné teplé dni babieho leta!

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

2 komentáre v “4 tipy na schladenie organizmu

  1. Miluše píše:

    Přečetla jsem si články a velice mě to zaujalo, budu se velice snažit, abych si je oba preparáty přírodní koupila , mám ráda přírodní preparáty .CORDYCEPS A DUANWOOD RED REISHI, KDYŽ MI POMOHOU SLÁVA JIM.

  2. Eva Gomolová píše:

    Nádherné, děkuji! Konečně se někdo zabývá velice potřebným tématem, které by vyřešilo četné zdravotní problémy spousty, ne-li většiny lidí (namísto často nesmyslného polykání léků, které potlačují pouze symptomy, ale neřeší problém). TCM v tom má zcela jasno, a i naši předkové byli kdysi moudřejší než nyní jsme my. Kdesi jsme zapomněli, jak se chovat k našemu tělu (chrámu, chcete-li:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *