9 dôvodov pre Reishi

Je to niečo ako „bylinná“ joga. 9 dôvodov, prečo by každý jogín mal vyskúšať Reishi. Každý kto užíval Reishi si všimol, že mu pomáha k upokojeniu mysle. Veľa ľudí dokáže vysadiť chemické lieky na upokojenie. A vypadá to, že účinok Reishi je kumulatívny, postupne posilňuje nervy a mení spôsob vnímania. Huba Reishi je mocná rastlina. […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

9 dôvodov pre Reishi 5/5 (1)

Meditujúca žena nakreslená v kapke

Je to niečo ako „bylinná“ joga. 9 dôvodov, prečo by každý jogín mal vyskúšať Reishi.

Každý kto užíval Reishi si všimol, že mu pomáha k upokojeniu mysle. Veľa ľudí dokáže vysadiť chemické lieky na upokojenie. A vypadá to, že účinok Reishi je kumulatívny, postupne posilňuje nervy a mení spôsob vnímania. Huba Reishi je mocná rastlina. Často sa jej hovorí huba nesmrteľnosti alebo huba duchovnej sily. T.Calkins ju nazýva dokonca ako „mierna kundalíny“. Reishi pôsobí na veľa chorôb a pomáha ich liečiť. Ale jej účinok na duchovnej – alebo duševnej energii je naozaj jedinečný. Číňania hovoria, že posilňuje šen. Nie je to niečo, čo nastane druhý deň, ale pokiaľ kvalitnú Reishi užívate niekoľko mesiacov, nie je možné si nevšimnúť pozitívne zmeny. Je to niečo ako joga. Po troch mesiacoch sa pozriete späť a vidíte, že niečo je inak. Som pokojnejší, som viac uvoľnený. Ak poviem, že táto huba by mohla zachrániť svet, tak ani trochu nežartujem. Pokiaľ sa vám zdá tento článok príliš ezoterický, tak by vás možno mohli presvedčiť vedecké štúdie. To, čo som sa naučil v oblasti čínskej medicíny za posledných 8 rokov, som sa pokúsil spísať do 9tich bodov – 9tich dôvodov, prečo vyskúšať Reishi.

9 prínosov užívania REISHI

 1. Posilňuje ŠEN (duchovné svetlo)

  Podľa mňa je to jeden z hlavných dôvodov, prečo Reishi užívať. Čínska medicína popisuje 3 energie/poklady: Jing, Čchi, Šen. Jing je prvotná sila – životná sila. Čchi je energia ktorú získavate každý deň z jedla, vody a vzduchu. Šen je duchovná energia– svetlo, ktoré vyžarujete do okolia a dôvod vášho zrodenia. Jing a Čchi podporujú Šen. Reishi posilňuje všetky tri zložky, ale jej pôsobenie na Šen je veľmi hlboké. V Upanišádach sa hovorí: „Jemné energie z potravy sa stávajú vašou mysľou“. Táto huba má vysoké vibrácie a jej energia vám umožní sa vyladiť na vesmírny rozmer. Ak máte túto silu v sebe, svet sa vám začne otvárať novým spôsobom.
 2. Moduluje imunitný systém

  Reishi je adaptogén – pôsobí oboma smermi a dostane váš imunitný systém do rovnováhy. Nestimuluje, ale harmonizuje. Takže pokiaľ máte imunitný systém príliš aktívny (autoimunitné ochorenia), tak ho upokojí. Ak máte imunitu naopak nedostatočnú, tak ju posilní. Rovnováha je základným predpokladom pre to, aby sa organizmus dobre vyrovnával so záťažou vonkajšieho prostredia.
 3. Proti rakovine

  Môže zastaviť rast censoredov pŕs a prostaty – preukázali to pokusy vo Výskumnom stredisku pre najzávažnejšie ochorenie v americkom Indianapolise. Po storočia bola Reishi používaná v Ázii ako liečivo pri rakovine, alebo ako podporný a ochranný prostriedok pri chemoterapii. Americký herbológ a znalec čínskej medicíny Ron Teengarden píše:“ Ganoderma stimuluje tvorbu interferónu a a interleukínu, ktoré sú účinnými zabijakmi zmutovaných buniek“. Reishi tak predstavuje skvelú prevenciu proti rakovine, pretože organizmu pomáha, aby sa ochránil vlastnými prostriedkami.
 4. Pomocník pri meditácii, strese a úzkosti

  Schopnosť vyrovnať sa so stresom je základným predpokladom pre dlhý a zdravý život. A Reishi v tom dokáže významne pomôcť. Po storočia ju využívali mnísi v šaolínskom kláštore pre zlepšenie meditácie a koncentrácie. Môžete cítiť upokojenie krátko po tom, čo ju užijete. Dnešný svet je veľmi stresujúci a dodáva organizmu mnoho stimulov. Reishi má adaptogénny účinok a preto dokáže upokojiť bez toho, že by spôsobila únavu. Upokojí vás a zároveň dodá energiu a zlepší pozornosť.
 5. Očista a ochrana pečene

  Pečeň je orgán zodpovedný za odstraňovanie toxínov z organizmu, a aby to mohol robiť, potrebuje správne fungovať. Reishi dokáže podľa čínskej medicíny pôsobiť na pečeň takto: „ukladanie a čistenie krvi, regulácia toku čchi (denná energia), podpora kreativity cieľavedomosti, regulácia nervového systému a napätia vo svaloch, posilnenie zraku, posilnenie väzov a šliach, upokojenie psychiky“. Jedným z dôvodov, prečo Reishi môže byť tak prospešná pečeni je aj to, že má veľmi silnú schopnosť neutralizovať voľné kyslíkové radikály.
 6. Zlepšuje spánok

  Pokiaľ začnete užívať kvalitnú Reishi, váš spánok sa prehĺbi a budete zaspávať rýchlejšie. Niekedy sa zmení aj kvalita snov, ktoré sú farebnejšie, a po zobudení si ich pamätáte. Je to spôsobené tým, že Reishi ovplyvňuje alfa a delta vlny v mozgu.
 7. Ochrana pred žiarením

  Podľa štúdie vykonanej v indickom inštitúte pre výskum nejvážnějších chorob v Kérale dokážu triterpenoidy v Ganoderme ochraňovať zdravé bunky pred poškodením spôsobeným žiarením. V dobe, keď sme svedkami katastrofy v jadrovej elektrárni v japonskej Fukušime, je ochrana pred žiarením zásadná vec. Naviac sme denne vystavení obrovskému množstvu rôznych žiarení z mobilných sietí alebo wifi routerov. Je však dôležité užívať kvalitnú Reishi, u ktorej je uvedený obsah polysacharidov a triterpenoidov a tieto látky musia byť v produkte v dostatočnom množstve.
 8. Proti alergiám

  Extrakt z Ganodermy dokáže blokovať vylučovanie histamínu. Okrem bežných, pomerne miernych alergií dokáže pomôcť aj pri anafylaktickom šoku, atopickom ekzéme, liekových alergiách alebo astme. Človek je dnes dennodenne vystavovaný rôznym toxínom a chemikáliám a ochrana sa tak stáva niekedy zložitou hádankou. Prvým krokom by mala byť snaha o pobyt v čistom prostredí bez umelých farbív, parfumov a ďalších syntetických látok. Druhým možným krokom je potom užívanie kvalitnej Reishi.
 9. Pomáha pri cukrovke II typu

  Aj keď väčšina štúdií v tomto smere bola vykonaná na zvieratách, sú veľmi silné dôvody sa domnievať, že Reishi dokáže účinne kontrolovať hladinu krvného cukru.
 

Duanwood Red Reishi

 • pestovaná tradičným spôsobom – podľa japonskej asociácie pestiteľov odroda Reishi je najlepšia práve Duanwood Red Reishi
 • 12 mesiacov na starostlivo vybraných kmeňoch dubov získava živiny
 • spracovaná špeciálnou metódou dvojitej extrakcie
 • viac ako 30% polysacharidov a viac ako 2% triterpenoidov
 • komplexný účinok na telo a myseľ
   

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

1 komentár “9 dôvodov pre Reishi

 1. Vera Koubikova. píše:

  Duanwood Reishi užívám zhruba pět měsíců a její blahodárné účinky potvrzuji. Cítila jsem se nemocná bez energie a velmi unavená.Lékaři mě nepomohli.Dnes je to úžasné, potíže jsou pryč a mě zase baví celý svět. A to podotýkám , že jsem starši ročník narození!!Život je prostě krásný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *