Ako pociťovať blahodárné huby

Medicinalni-houby

Väčšina článkov o blahodárných hubách sa zameriava na vedecké výskumy a prečo sú tieto huby tak vhodné pre zdravie a dlhovekosť. To je síce dôležité pre pochopenie mechanizmov účinku, ale nevysvetľuje to jemné nuancie, ktoré z každej tejto huby vytvárajú tak exotickú a zaujímavú osobnosť. V tomto článku by som sa s vami rád podelil o to, ako vnímam pôsobenie každej huby, ktorá je v ponuke Superionherbs. Jedna z vecí, ktorá robí herbológiu tak zaujímavou je to, že keď užívate rôzne bylinky, môžete cítiť, ako dochádza k jemným zmenám vo vedomí. Pre tých, ktorí sú v užívaní medicinálnych húb nováčikmi za účelom špecifického terapeutického účelu, by som rád ponúkol tieto moje vlastné „pocitové výskumy“, ktoré sú často prekryté množstvom faktov zo zdokumentovaných výskumov. Jednoducho povedané, rád by som vám opísal, aké pocity môže pocítiť užívateľ rôznych extraktoch z liečivých húb, ktoré máme v ponuke. Jedná sa o moje vlastné skúsenosti a pocity, ktoré sa však zhodujú so skúsenosťami ďaľších užívateľov. Blahodárné rastliny na každého pôsobia trochu inak a každý človek má na ne rozdielnu citlivosť.

Duanwood Red Reishi

Po užití je zrejmá okamžitá úľava, uvoľnenie. Veľmi príjemný pocit kľudného odpočívania. Ak ste v strese, alebo emočne rozladený, je ihneď po užití cítiť skľudňujúci účinok. Je to ako keby ste mali nejaký ochranný plášť na nervovom systéme – vnímate stres alebo nervozitu, ale akoby na vás nepôsobila. Vyvstáva určitý druh meditatívneho uvedomenia a prehlbujúci sa pocit kľudu. Veľmi uzemňujúci pocit. Je to vhodné pre meditáciu, jógu, chikung. Môžu to využiť napríklad ľudia, ktorí musia verejne vystúpiť a trpia trémou hovoriť pred väčším publikomDuanwood Reishi je úplný zázrak čo sa týka pomoci pri nespavosti. Po týždňovom užívaní je už cítiť značný efekt na spánok, pričom sa energia cez deň zväčšuje. Duanwood Reishi zlepšuje náladu, skľudňuje pri strese a zároveň prehlbuje intuíciu a rozširuje vedomie. Človek má pri užívaní Duanwood Reishi nielen pocit lepšej schopnosti premýšľať, ale sa cíti aj viac prepojený so svojim vyšším ja, je schopný se správne rozhodovať a nacházda sa v priebehu dňa častejšie v tzv. flow stave.

reishi-mushroom

Sibírska Čaga

Niečco medzi Duanwood Reishi a Cordycepsem – Čaga pôsobí ako jemný „nakopávač“ alebo doplňovač okamžitej energie a zároveň pôsobí ako adaptogén proti stresu. Opísal by som to asi ako jemná, mierna a skľudňujúca energia. Veľmi mierna ale pri vyšších dávkach stimulujúca. Jedným z aspektov Sibírskej Čagy je okamžitý pocit čistej hlavy. Myšlienky plynú usporiadane a je tu pocit rozšíreného vedomia. Dalo by sa to opísať, ako keby sa okolo mozgu rozplynula hmla. Zlepšuje náladu zvýšením kognitívnej energie a skľudňuje telo. Zvyšuje pocit energetizácie tela vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam a schopnosťou ochraňovať pred jedovatými látkami a voľnými radikálmi.

sibirska-cagaCordyceps

Nie je iný spôsob, ako to opísať, než ako keby ste mali na chrbáte batoh s palivom pre rakety. Mierne euforizujúca, jasná a sústredená energia. Zvýšená mentálna energia, schopnosť sústrediť sa a získavať informácie. Dokonca si dovolím povedať, že Cordyceps zvyšuje schopnosť motivácie. V ponuke Superionherbs, je to huba, ktorá najrýchlejšie energetizuje celý organizmus. Citliví jedinci môžu pociťovať oslobodenie od stresu a schopnosť Cordycepsu vyživovať telo na všetkých úrovniach. Cordyceps je vhodné užívať, ak máte nabitý deň alebo potrebujete viac energie, pretože vás čakajú náročné úlohy ako fyzické tak mentálne.

cordyceps

Aby som to zhrnul – je úplne možné a zaujímavé užívať dve alebo všetky tri tieto blahodárné huby dohromady, obzvlášť keď si vyskúšate a poznáte, aký účinok majú na váš organizmus každá jednotlivo. Môžete tak vyladiť fungovanie vašeho tela i mysli na veľmi vysokú a zároveň harmonickú úroveň. Bolo mi potešením sa s vami podeliť o moje vlastné skúsenosti a možno som vám dal aspoň malý prehľad o jemných rozdieloch v pôsobení týchto veľmi mocných prírodných liečiv.

7 komentárov v “Ako pociťovať blahodárné huby

 1. Pavel Fric píše:

  Užíváme se ženou Gandermu Lucidum asi půl roku.Zlepšení krevního obrazu,snížení krevního cukru o polovinu .
  To bych považoval za největší plus co nám zatím užívání přineslo.

 2. Jarmila píše:

  Mám velmi dobré zkušenosti s REISHI,KOŘENEM ŽIVOTA.

 3. P.O.Novotný píše:

  Moc se mi líbí + začínám uvažovat o možnostech, jak účinky zařadit do výzkumu (v současné době začínáme měřit účinky suplementace prekurzoru NO.
  Oldřich Novotný

 4. Kateřina Permanová píše:

  Reishi mi prakticky ihned zkvalitnila a prodloužila spánek. Myslím, že se mi snižuje překyselení organizmu, pomalu,ale jistě.

 5. Alena Měhýžová píše:

  Dobrý den,omlouvám se že jsem vám nic nenapsala o účinku houby Čagy,tak jak zde popisujete první rychlý pocit úlevy,řekla bych,že to jde spíš postupně s užíváním,co se týče mé psychiky,dá se říct,že ke změnám dochází,například,když mě čeká událost ,kde se většinou podepisuje,nepociťuji třes těla ani ruky,což bylo pro mne nepříjemné,jak se den DÉ blížil,byla jsem neklidná,je pravda,že nyní jdu např. na úřad bez obavy,ale to je můj pocit,jinak nevím o čem bych napsala,co se týče krevních testů,tak ty z poslední doby nemám.Asi vás nepotěším co jsem napsala,ale nebudu si vymýšlet něco co není pravda.

 6. Zdeńka Mučicová píše:

  Zaujal mě popis všech tří hub,ale postrádám jejich množství na první nákup cena při zakoupení . Jak je velké balení a zda se mohou užívat všechny tři v jednom dni.Za odpověd děkuji a dál zvážím. Zdraví Z.Mučicová

 7. Krejčí píše:

  Jsem hlavně spokojen se spoluprací s Vámi a vždy mně odpovíte na dotaz fundovaně. Děkuji a přeji úspěšný rok 2015. Krejčí

Comments are closed.