Cordyceps a prevencia

Pre zdravého človeka je Cordyceps vhodný pre udržovanie zdravia a to nielen v otázke kvantity (dlhovekosti) ale hlavne jeho kvality. Mnoho dnešných „moderných“ chorôb ako sú stavy so zníženou imunitou (časté a opakované infekcie, astma), či naopak stavy so zvýšenou imunitou. Všetky alergické ochorenia, ekzémy, autoimunitné ochorenia, censoredové ochorenia sú podľa tradičnej čínskej medicíny spôsobené […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

Cordyceps a prevencia 5/5 (3)

Pozlátená figúra človeka a izolované vírusy v bublinách
Pre zdravého človeka je Cordyceps vhodný pre udržovanie zdravia a to nielen v otázke kvantity (dlhovekosti) ale hlavne jeho kvality. Mnoho dnešných „moderných“ chorôb ako sú stavy so zníženou imunitou (časté a opakované infekcie, astma), či naopak stavy so zvýšenou imunitou. Všetky alergické ochorenia, ekzémy, autoimunitné ochorenia, censoredové ochorenia sú podľa tradičnej čínskej medicíny spôsobené práve nedostatkom vrodenej esencie obličiek JING a YANG ( tzv. chladom v dolnom ohnisku), ktorý vedie postupne k nedostatočnosti YIN v pľúcach ( tzv. pseudoteplo v hornom ohnisku). To spôsobuje tie známe infekcie, censoredy, alergie a ekzémy.

Cordyceps a prevencia

Tento „chlad dole a teplo hore“ sa prejavuje napr. ako pocit studených nôh s doružova zafarbenými lícami. Antibiotiká, chemoterapeutiká alebo syntetické kortikoidy síce „ochladia“ teplo v pľúcach (v hornom ohnisku) a tým utlmia censored, avšak súčasne s tým „ochladia“ už tak upadajúcu obličkovú esenciu JING (v dolnom ohnisku). A priložia tak mokré drevo na dohasínajúci oheň a začarovaný kruh má potom pred sebou tie najlepšie perspektívy… Žiadny chemický látka totiž nemá v sebe „čiernobiele“ účinky – buď je „čierny alebo biely“. Ale Cordyceps v tomto prípade tieto ideálne, harmonizujúce „čiernobiele“ vlastnosti, toľko potrebné pre náš organizmus, v sebe má.

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *