Reishi – možnosti použitia pri rakovine

Huba Reishi, latinsky Ganoderma Lucidum, po storočia používala tradičná čínska medicína ako účinný liek proti veľkému množstvu chorôb. Výsledky niektorých výskumov ukazujú, že Reishi má protirakovinové účinky. Tento účinok však nebol skúšaný v experimentoch s ľuďmi. Pokiaľ chcete používať Reishi alebo akýkoľvek iný doplnok stravy a trpíte vážnym ochorením, vždy sa najprv poraďte so svojim lekárom. […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

Reishi – možnosti použitia pri rakovine 5/5 (1)

rôzne druhy buniek vírusov

Huba Reishi, latinsky Ganoderma Lucidum, po storočia používala tradičná čínska medicína ako účinný liek proti veľkému množstvu chorôb. Výsledky niektorých výskumov ukazujú, že Reishi má protirakovinové účinky. Tento účinok však nebol skúšaný v experimentoch s ľuďmi. Pokiaľ chcete používať Reishi alebo akýkoľvek iný doplnok stravy a trpíte vážnym ochorením, vždy sa najprv poraďte so svojim lekárom.

Reishi a podpora imunity pri rakovine

Existujú epidemiologické dôkazy, že Reishi môže pomôcť predchádzať nádorovým ochoreniam u ľudí. Dr. Teow Sun Soo z technologického inštitútu v Malajzii uskutočnil malú klinickú štúdiu, aby zistil, aké prínosy má užívanie huby Reishi. Zistil, že extrakt z Reishi pomáha imunitnému systému bojovať s nádorovými ochoreniami.

Apoptóza

Doktor Sanda Zolj a doktorka Joann Lau, výskumníci z univerzity v Bellarmine, preverovali schopnosť huby Reishi zabíjať rakovinové bunky a aktivovať prvky, ktoré spôsobujú smrť nádorových buniek. Výsledky ich experimentov ukazujú, že polysacharidy v Reishi môžu pomáhať v liečbe rakoviny tým, že spôsobujú apoptózu nádorových buniek.

Vedľajšie dopady chemoterapie

Okrem protirakovinových a protizápalových účinkov dokáže Reishi redukovať nepríjemné vedľajšie účinky chemoterapie alebo ožarovania ako sú nevoľnosť, hnačka a zvracanie.

Rakovina – zápalové ochorenie

Extrakt z Reishi nahradzuje vyjadrenie mnoho génov, najmä tzv. transkripčných faktorov ako je faktor kappa B, aktivačný proteín AP1 a ďalších. Podľa štúdie publikovanej v roku 2003 v časopise Komplexná liečba rakoviny, tieto transkripčné faktory môžu hrať zásadnú rolu pri liečbe zápalových ochoreniach ako je práve rakovina. Doktor Silva, z oddelenia výskumu húb v Metodistickom výskumnom inštitúte v Illinois (USA) sa domnieva, že transkripcia u faktoru NF-KB môže byť kľúčová, pretože tento faktor priamo spúšťa procesy, ktoré zápaly zhoršujú.

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

1 komentár “Reishi – možnosti použitia pri rakovine

  1. Marcela píše:

    Náš pantáta má rakovinu plic s metastázemi do jater a nadledviny. Chci poprosit, zda může užívat cagu i reishi najednou. Moc děkuji za radu. Marcela

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *