Ako zlepšiť kvalitu krvi

Svoje zdravie môžeme transformovať tým, že organizmu pomôžeme zlepšiť kvalitu krvi. Pri vyhodnotení zdravotného stavu býva vaša krv prvoradým predmetom skúmania. Nech už prechádzate akýmkoľvek zdravotným problémom, býva to z väčšej časti následok toho, čo sa nachádza vo vašej krvi. Krv tvorí prostredie obklopujúce vaše bunky a dodáva im všetky potrebné výživné látky po 24 […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

Ako zlepšiť kvalitu krvi 5/5 (5)

Obehová sústava
Svoje zdravie môžeme transformovať tým, že organizmu pomôžeme zlepšiť kvalitu krvi. Pri vyhodnotení zdravotného stavu býva vaša krv prvoradým predmetom skúmania. Nech už prechádzate akýmkoľvek zdravotným problémom, býva to z väčšej časti následok toho, čo sa nachádza vo vašej krvi. Krv tvorí prostredie obklopujúce vaše bunky a dodáva im všetky potrebné výživné látky po 24 hod denne. A nielenže prináša bunkám výživu, ale zároveň slúži pre odvod odpadných látok. Krv je niečo ako superdiaľnica pre výživu a detoxikáciu, ktorá prepája každý orgán (so všetkými jeho bunkami) s celým telom. Je teda logické, že zmeny zdravotného stavu sú veľmi závislé na premenách v zložení vašej krvi. Pokiaľ chcete niekoho naozaj rýchlo uzdraviť, potom mu stačí dať krv iného zdravého človeka. Výskumom už bolo doložené, že ak odoberiete krv ľuďom, ktorých telo je odolné proti rakovine a tú následne dáte ľuďom trpiacim najzávažnejším onemocněním, potom anticensored pôsobenie krvi u nich začne okamžite fungovať (prejavuje sa napr. zmenšovaním censoredov). Existuje teda taký pojem ako antirakovinová krv. A pokiaľ vaša strava obsahuje dostatočné množstvo censored zložiek, podporujete tak tvorbu takej krvi aj vo svojom tele.

Kde sa krv vyrába

Krv telo vyrába v kostnej dreni. Kostná dreň predstavuje jeden z najväčších orgánov ľudského tela, ktorý tvorí 3,5 až 5,5% z celkovej telesnej hmotnosti. Denne produkuje niekoľko stoviek miliárd krvných buniek zaisťujúcich významné pochody v ľudskom organizme. Vaše telo neustále vytvára novú krv a uvoľňuje ju do obehu, aby vykonávala dôležitú prácu, ktorá spočíva v transporte výživných látok, hormónov, vody, chemických správ a informácií v rámci celého tela.

Krv obsahuje predovšetkým tri základné zložky:

  • červené krvné bunky (nositelia kyslíku)
  • biele krvné bunky (imunitná funkcia)
  • krvnú plazmu (tekutý roztok, ktorý prenáša všetko ostatné)
bunky-kostni-drene-superion-herbs Tradičná čínska medicína prikladá kvalite kostnej drene zásadný význam. Má priamu spojitosť s obličkami a esenciou ting. Od kvality kostnej drene sa odvíja kvalita všetkých ostatných orgánov. Podľa TCM je aj mozog  považovaný za zahustenú kostnú dreň a jeho kvalita sa teda odvíja od kvality kostnej drene. Kostná dreň je často poškodzovaná chemikáliami, látkami a žiarením. Typickým a častým príkladom je poškodenie pri terapii chemoterapiou alebo rádioterapiou.

Ako zlepšiť kvalitu kostnej drene

Jednou z možností ako zlepšiť kvalitu kostnej drene je užívanie blahodárnych húb. Výskumy ukazujú, že Duanwood Red Reishi vďaka vysokému obsahu polysacharidov s dlhým reťazcom dokáže zvyšovať DBA a RNA v kostnej dreni o 50%, čo vedie k zvýšenej produkcii imunitných buniek. Zaujímavé je i pôsobenie Sibírskej Čagy na kvalitu kostnej drene, ktoré bolo potvrdené v štúdii, ktorá zisťovala možnosti obnovy kostnej drene poškodenej chemickými látkami. K pokusom boli použité myši, ktoré boli rozdelené do troch skupín. Dvom skupinám bol vstreknutý cyklofosfamid. V prvej skupine dostali myši k naďalej podávanému cyklofosfamidu 10 mg extraktu z Čagy, u druhej skupiny sa nič nepridávalo, bol podávaný len cyklofosfamid, a tretej skupine nebol ďalej podávaný ani cyklofosfamid, ten bol podaný len jednorázovo. Test trval 24 dní. Výsledky ukázali, že u chemicky indukovaného poškodenia kostnej drene sa situácia u myší, ktorým je podávaný extrakt zo Sibírskej Čagy čoskoro upravuje na skoro počiatočné hodnoty, a to sa týka počtu imunitných, tak aj krvných buniek erytrocytov. Naviac výťažok preukázateľne stimuloval proliferáciu splenocytov, t.j. bielych krviniek osídľujúcich slezinu. (Zdroj:Kim Y-R. Immunomodulatory Activity of the Water Extract from Medicinal Mushroom Inonotus obliquus. Mycobiology 2005;33(3):158-162.) Ak teda chcete podporiť a vylepšiť kvalitu svojej kostnej drene a tým pomôcť celému organizmu, sú Duanwood Red Reishi a Sibírska Čaga dve huby, ktoré vám v tom môžu výrazne pomôcť.

Prosím, ohodnoťte článok

Článok patrí do kategórie: Články a do štítkov .

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *