Zobrazuje sa všetkych 9 výsledkov

Produkty pre silu organizmu – adaptogény

Adaptogén je prírodná alebo umelá látka. Zlepšuje schopnosť prekonať záťaž a nemá nežiadúce účinky. Adaptogény pomáhajú organizmu sa prispôsobovať záťaži teplotnej (teplo, chlad) a chemickej, ktorá pôsobí na pečeň a ďalšie orgány.

Ďalej ide o oxidačnú a radiačnú záťaž, ktorá urýchľuje starnutie, o biologickú záťaž (alergény, vírusové a mikrobiálne infekcie, nesprávne stravovanie a pod.) a fyzickú záťaž (zranenie, opotrebenie a únava svalov, kĺbov, srdca atď) pri námahe a športe, u chorých ľudí, a aj pri bežných situáciách.

Taktiež pomáhajú pri psychickej záťaži, v užšom slova zmysle pri strese. Ideálne adaptogény pôsobia proti všetkým druhom záťaží. Reálne adaptogény sa k tomuto ideálu blížia. Pomáhajú pri liečbe chorôb, zlepšujú schopnosť prekonať únavu a stres, zlepšujú pamäť, koncentráciu, vôľu a vytrvalosť.

Zvyšujú odolnosť proti infekciám a nádorom, tlmia autoimunitné reakcie. Urýchľujú hojenie a regeneráciu, spomaľujú starnutie a degeneratívne pochody. Účinkujú v látkovej premene, aj na úrovni sústav. Nemajú žiadne vedľajšie účinky.

34,0 
41,0 
36,0 

Peruánská tradičná medicína

Graviola – čistý extrakt z listov

28,0 

TCM špeciálne receptúry

He Shou Wu – extrakt z hľuzy koreňa

29,5 

Medicinálne huby

Hericium – Levia hriva

34,0 
89,0