Zobrazuje sa 1 výsledok

Ganoderma lucidum sa po slovensky nazýva Lesklokôrovka hnedočervená

po japonsky reishi alebo mannentake a po čínsky lingzhi. Je to široko-ďaleko známa a uznávaná huba, honosí sa tiež názvom Liek večného života. Má 3 – 10 cm široké a tuhé klobúky. Na povrchu živo červenohnedé, lesklé, nerovné, s dužinou belavo okrovou, naspodku s drobnými belavými až nahnedastými pórmi.

Výtrusy sú hnedé a huba je nejedlá. Je však unikátom, ktorý je akýmsi prirodzeným prírodným recirkulačným organizmom, teda vyrába si vlastné výživné látky. Reishi (Ganoderma) pôsobí na zlepšenie funkcií kľúčových orgánov ľudského tela: srdca, pľúc, pečene, sleziny a obličiek.

Vedci analyzovali obsahové látky a zistili, že obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, z minerálov má výrazný obsah železa a selénu a ďalej obsahuje tiež výrazne niektoré vitamíny zo skupiny B. Obsahuje tiež veľké množstvo rôznych druhov polysacharidov, čo má vplyv na jej schopnosti podporiť imunitu (niektoré z nich sú pôsobením podobné betaglukánom).

U niektorých z nich vedci skúmajú protinádorové pôsobenie. Ďalej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germánium, enzýmy, adenozíny.

36,0