Zobrazený jediný výsledok

Produkty pre riešenie nespavosti

Nespavosť (insomnia) je najčastejšou poruchou spánku a jej hlavným príznakom je porucha zaspávania alebo priebeh spánku (prerušovaný spánok, skoré prebúdzanie). Nespavosť je závažným ochorením, ktoré v prípade neliečenia výrazne znižuje kvalitu života a môže byť spúšťačom závažných psychických porúch.

Nespavosťou dnes trpí asi 10–15 % ľudí. Toto číslo ale môže byť výrazne vyššie, pretože veľa osôb si poruchu spánku nepripúšťa. Na druhú stranu sa ale zlepšujú možnosti medicíny, ako toto ochorenie odhaliť, a významnú rolu hrá i osveta a zlepšená starostlivosť o týchto pacientov.

Poruchy spánku rozdeľujeme podľa prevažujúcej príčiny na insomniu (nespavosť), hypersomniu (nadmerná spavosť). Poruchy cirkadiánneho rytmu (t.j. poruchy striedania spánku a bdenia, netolerancia smenového režimu napr. v povolaní)

Parasomnie sú chorobné stavy a javy vyskytujúce sa v súvislosti so spánkom napr. námesačnosť, hovorenie zo spánku, nočné kŕče v lýtkach a mnoho ďalších. Z časového hľadiska delíme insomniu na krátkodobú či občasnú (intermitentnú) a chronickú, trvajúcu dlhšie ako 6 mesiacov.

Peruánská tradičná medicína

Graviola – čistý extrakt z listov

28,0