Zobrazený jediný výsledok

Produkty pre podporu boja s mykózami

Mykózy, čiže plesňové ochorenia, sú hubové ochorenia vyvolané organizmami, ktoré sa svojimi vlastnosťami blížia rastlinám a baktériám. Majú bunkovú stenu, ktorá je tvorená chitínom a môžu žiť ako jednotlivé bunky alebo v kolóniách, sú v podstate všade prítomné. Tieto ochorenia sú veľmi úporné a nákazlivé.

Zárodky húb prežijú v našich príbytkoch aj viac ako rok a odolávajú všetkým bežným domácim dezinfekčným prostriedkom. Všetko začína prienikom podhubia plesne alebo kvasinky do rohovinovej vrstvy tkaniva alebo sliznice hostiteľa.

Plesne milujú vlhko a teplo a preto sa tak často vyskytujú medzi prstami, v slabinách, rozkroku, podpazuší, kútikoch úst, kožných záhyboch a intímnych miestach. Naopak neznášajú sucho, prievan a zmenu pH. Z lekárskeho hľadiska delíme plesne na dermatofyty, kvasinky a huby tvoriace mycélia.

Najčastejším vyvolávateľom kožných ochorení sú dermatofyty (napr. rody Microsporum, Trychophyton), ktoré sa živia rohovejúcimi kožnými bunkami (keratinocytmi) a preto napadajú kožu, nechty a vlasy. Mykózy sa prejavujú najčastejšie veľmi obťažujúcim svrbením, sčervenaním, olupovaním alebo popraskaním kože.

Bráňte sa mykózam prírodnou cestou

Peruánská tradičná medicína

Graviola – čistý extrakt z listov

28,0