Čaga, 100% Sibírska Čaga

Nákupom získate 4 Superion bodov!

34.0 

5.00 z 5

Čaga (Inonotus obliguus)

Vysoko cenená huba, ktorá má dlhú tradíciu v sibírskom, kórejskom, čínskom, severoeurópskom a škandinávskom ľudovom liečiteľstve. Je možné ju nájsť v hustých lesoch v chladných oblastiach severnej Ázie a Európy. Najkvalitnejšie druhy rastú na kmeňoch briez.
Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok zo 100% Sibírskej Čagy. Obsah polysacharidov viac ako 40% a triterpenoidov viac ako 4% zaisťuje vysokú účinnnosť produktu.
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hm.extraktu 45g
1 tobolka obsahuje Sibírska Čaga extrakt 500mg
100% čistý extrakt, neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky
Používame rastlinné tobolky – vhodné pre vegetariánov a veganov
Doplnok stravy

Katalógové číslo: 83 Kategórie:

Popis

Čaga (lat. Inonotus obliquus) po slovensky Ryšavec šikmý

je drevokazná huba z čeľade kožnačkovitých. Rastie najčastejšie na brezách, menej často tiež na ďalších listnatých stromoch v severnej Európe, Rusku a ďalej v chladnejších oblastiach Ázie a Severnej Ameriky. V tradičnej medicíne v Rusku sa používa od 16.storočia, v Ázii sa používá niekoľko tisícročí. Prvé zmienky o liečení Čagou pochádzajú zo severných oblastí Číny. Ďalej sa jej používanie rozšírilo na západ do oblasti Sibíru a na Ural, kde sa Čaga denne popíjala ako čaj. Vedci zistili, že v týchto oblastiach bol medzi obyvateľmi veľmi nízký výskyt rakoviny a choroby žalúdku sa tam prakticky nevyskytovali. Mnoho ľudí v týchto sibírskych oblastiach, ktorí pili Čagu denne, sa často dožívali veku okolo 100 rokov.

Čaga obsahuje viac ako 200 rôznych biologicky aktívnych látok

Z hľadiska farmakologických účinkov sú najdôležitejšie polysacharidy, polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu. Z polysacharidov sú to hlavne beta-glukány a heteroglukány, z triterpenoidov potom inotodiol, obliquol, betulín a betulínová kyselina (tie huba získava z hostiteľského stromu – z brezy). Ďalej huba obsahuje seskviterpény, steroly, lipidy a alkaloidy. Čaga obsahuje vysoké množstvo melanínu – pigment, ktorý se podieľa na jej farbe.

Sibírska  Čaga užívanie:

Prvý týždeň: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami.
Od druhého týždňa: 1 tobolka ráno cca 20 minút pred raňajkami a 1 tobolka popoludnie medzi jedlami.

Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok zo 100% Sibírskej Čagy.

Obsah polysacharidov min. 40%
Obsah triterpenoidov min. 4%

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g
(balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

 


Upozornenie
Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Nie je určené pre deti do 3 rokov.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Neslúži ako náhrada pestrej stravy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C.

Doplnok stravy.


Ďalšie informácie
Hmotnosť 0.1 kg
Distributor:

Zastoupení pro Českou republiku, Slovenskou republiku, Německo, Rakousko:
Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Město, Praha 1


Recenzie (3)

3 reviews for Čaga, 100% Sibírska Čaga


 1. 5 z 5

  :

  Sibiřskou čagu používáme jako léčbu pro pejska mé kamarádky, kterému je 10 let a v měsíci lednu – 7. 1. 2015 nám sdělili, kdy zhubnul více než 10 kg, zvracel, nemohl jíst, že má nádory na slezině, ledvině, prostatě a že mu dávají několik dnů na přežití a lékař nám naordinoval pouze léky na bolest….Nabízeli nám též skončení života pejska ještě ten den ….Proto jsem u Vás ihned objednala Sibiřskou čagu ,…která k nám dorazila 12. ledna a od té doby každý měsíc objednáváme , nyní budeme objednávat další dávku…Kombinujeme léčbu – denně – Čaga – 4 tablety, Imunobran 1000 – 1 sáček a javorový sirup se sodou neboli přírodní chemoterapie…Musím Vám sdělit, že pejsek nám přibral, začal jíst , má obrovské množství energie a chová se a vypadá – jako by byl na 100% zdravý…Máme z toho obrovskou radost, že jsme schopni mu prodloužit život….Nebyli jsme od té doby zatím na rentgenu , ale zřejmě tato kombinace, kterou jsme zvolili, mu pomáhá….Sice jsou tyto léky finančně náročné, ale snažíme se pro to udělat vše, abychom mu mohli prodloužit život…

 2. 5 z 5

  :

  Dobry den.Chtela bych se s vami podelit o skusenost s uzivani vyrobku Ganoderma,SIBIRSKA CAGA.Pisi prostrednictvim me teticky ,o kterou se staram .Teticka ma diabetes 2 typu,jeji hodnoty se pohybovaly kolem 20. Zacala s uzivanim vyrobku,sibirska caga.Ze zacatku se zdalo ze to na ni moc nepusobi ale kdyz vyuzivala dve baleni ,tak se ji jeji hodnoty cukru snizily na polovinu.Dnes ma vyuzivane asi 6 baleni,a jeji hodnoty jsou 5. A navic je videt ze ma hodne energie,kterou vjejich 82letech nemela.Moc vsem vyrobky doporucuj.My je doma uzivame cela rodina.S laskou v srdci Andryskova. evca.andryskova@seznam.cz

 3. 5 z 5

  :

  Dobry vecer, cca mesiac nasa fenka uziva cagu, v 7.mesiaci 2016 mala 1krat chirurgicky odstraneny novotvar na miecej yzaze,teda vyoperovanu celu postihutu mliecnu zlazu a sucastne sa podrobila hysterktomii a ovarotomii.v 1mesiaci 2017 opakovane v oblasti pooperacnej rany sa jej vytvorili 2 novotvary uz histologicky potvrdeny tubolarny carcinom ml.zlaz, rtg hrudnika-pluca bez metastazy.Od kedy uziva cagu pribrala, je vitalna , nove hrcky sa jej netvoria.Je celkovo v lepsej kondicii oproti obdobiu kedy cagau neuzivala. Prosim Vas ako dlho moze nepretrzite uzvat cagu pri uvedenej diagnoze, pripadne prestriedat s iny prirodnym pripravkom.

Pridať recenziu