TRITERPEN MAX

Nákupom získate 9 Superion bodov!

89.0 

5.00 z 5

TRITERPEN MAX

Extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokou koncentráciou triterpenoidov.
5 x vyšší obsah triterpenoidov ako štandardný extrakt.
Obsah triterpenoidov viac ako 20%.
Obsah polysacharidov viac ako 10%.
Balenie: 90 toboliek x 500 mg čistá hm.extraktu 45g
1 tobolka obsahuje Duanwood Red Reishi Extrakt 500mg
100% čistý extrakt, neobsahuje plnidlá, ani konzervačné látky
Používame rastlinné tobolky – vhodné pre vegetariánov a veganov
Doplnok stravy

Katalógové číslo: 93 Kategórie:

Popis

TRITERPEN MAX

Jedná sa o extrakt z Duanwood Red Reishi s vysokým obsahom triterpenoidov. Na rozdiel od štandardných extraktov, ktoré sú vyrábané s dôrazom na vysoký obsah polysacharidov (viz Duanwood Red Reishi Extrakt), je TRITERPEN MAX vyrábaný práve s dôrazom na množstvo triterpénov a je určený k ovplyvňovaniu špecifických funkcií organizmu.

Triterpenoidy

Terpény sa vyskytujú ako bežné látky obsiahnuté v rastlinách, hubách, vzácne sú akumulované a metabolizované baktériami a tiež syntetizované niektorými zvieratmi. V súčasnosti je táto skupina zastúpená približne 25 000 identifikovanými zlúčeninami. Terpény sa dajú rozdeliť podľa počtu stavebných molekúl izoprénu na monoterpény, seskvi-, di-, sester-, tri-, tetra- , polyterpény a spolu so sterolmi tvoria rozsiahlu skupinu isoprenoidov. V poslednom desaťročí sa dostala pre svoje rôznorodé biologické účinky do popredia záujmu veľká skupina cyklických triterpenoidných zlúčenin. V súčasnosti sa do nej zaraďuje viac ako 4 000 rôznych látok, volných triterpenoidov, triterpenických glykosidov (saponínov), fytosteroly, a ich prekurzory. Okrem už spomenutých zlúčenin je tu ešte skupina rastlinných steroidných saponínov, štruktúrou blízka cholesterolu a steroidným hormónom, i keď ich účinok (per os) nie je hormonálny. Triterpenoidy majú mnoho jedinečných a potenciálne využiteľných biologických účinkov. Zmienky o používaní rastlín s vysokým obsahom saponínov alebo tritepenoidov môžeme nájsť už v prvých písaných herbároch, kde rastliny ako všehoj ázijský – Panax ginseng, ling-zhi – Ganoderma lucidum, jiegeng – Platycodon grandiflorum, indické kadidlo – živica zo stromu Boswellia serrata, boli vysoko cenené a zaradené pre svoje široké spektrum účinkov ako panacea na ich predné miesta.

Reishi (lat. Ganoderma lucidum) česky lesklokorka lesklá

Každodenná konzumácia DuanWood Reishi všeobecne prispieva k udržaniu dobrého stavu organizmu. Je jednou z najoceňovanejších liečivých rastlín tradičnej čínskej medicíny. V preklade znamená „božská huba nesmrteľnosti“. Jej liečebné účinky sa využívajú už viac ako 4 000 rokov. Je spomínaná i v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára.

Duanwood Red Reishi

je výťažok z huby Ganoderma lucidum obsahujúci polysacharidy, adenozín, triterpenoidy a proteiny. Duanwood Red Reishi Extrakt sa získava z jednoročnej červenej huby – táto odroda Reishi je pestovaná na dlhých dubových kmeňoch po dobu 12tich mesiacov v čistej prírode horského masívu Wuyi na severozápade Číny. Táto oblasť je od roku 1999 pod ochranou UNESCO. Jedná sa o oblasť nedotknutú civilizáciou, so špecifickou klímou.

Di Tao koncept

Di Tao znamená „autentický zdroj“. V Ázii má koncept Di Tao zásadnú rolu. Každá bylinka rastie nejlepšie v určitej oblasti. Tieto oblasti, ktoré sú potvrdené tradíciou i vedeckými výskumami sa nazývajú Di Tao. Superionherbs používa vo svojich produktoch výhradne Reishi z Di Tao regiónu – horský masív Wuyi, oblasť vysokých hôr vzdialená od civilizácie. Plantáže Reishi ležia v páse medzi horskými lesmi a vrcholkami hôr. Jediným zdrojom vlahy sú tak dažde a horská vlhkosť. Je tu čistý vzduch, nepoškrvnená pôda a neexistuje tu žiadne znečistenie. Reishi sa tu pestuje tradičným spôsobom na dlhých drevených kmeňoch dubov po dobu 12tich mesiacov. Táto Reishi sa nazýva Duanwood Red Reishi.

 

Na základe nariadenia EU č. 432/2012 nesmieme u produktov uvádzať žiadne zdravotné tvrdenia, ktoré by odkazovali na ich liečivé účinky. Pôvodné informatívne texty sme prispôsobili platnej legislatíve. U produktov teda veľa informácií nenájdete. Informácie o jednotlivých medicinálnych hubách hľadajte vo verejne dostupných zdrojoch.

 

Špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z Duanwood Red Reishi

Obsah triterpenoidov min.20%
Obsah polysacharidov min.10%

Balenie: 90 toboliek x 500 mg tj.45g
(balenie vystačí na 3 mesiace užívania)

Dávkovanie:
1-2 tobolky ráno po jedle
Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Vhodné doplniť užívaním 100% Reishi spórového prášku.

Upozornenie
Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Nie je určené pre deti do 3 rokov.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Neslúži ako náhrada pestrej stravy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C.
Doplnok stravy.


Ďalšie informácie
Hmotnosť 0.1 kg
Distributor:

Zastoupení pro Českou republiku, Slovenskou republiku, Německo, Rakousko:
Pharmacopea CZ s.r.o., Rybná 716/24, Staré Město, Praha 1


Recenzie (1)

1 review for TRITERPEN MAX


  1. 5 z 5

    :

    Dobrý deň, Produkty Triterpnen max a Cordyceps som kúpil pre môjho otca, vek 60. Otec trpí ťažkou reumou a pľúcnou fibrózou. Otec užíva veľa liekov, hlavne lieky (cyklosporín a kopu iných) na potlačenie zápalových procesov v tele. Tieto lieky majú kopu vedľajších účinkov, hlavne oslabenie imunity. Otec je často chorý a berie veľmi často antibiotiká. Počas užívania Triterpen max (3 mesiace, 1 x ráno kapsula) otec nebol chorý a zmyzol mu aj ekzém, ktorý mal na tele. Otec mal subjektívny pocit, že to určite zaúčinkovalo na ten ekzém.

Pridať recenziu