Betaglukán pre deti: keď imunita potrebuje podporu

Malé deti sú často choré. Na vine je zvyčajne znížená imunita. Existuje viacero spôsobov, ako ju podporiť. Medzi diskutovanými pomocníkmi sú aj beta-glukány. Betaglukán pre deti sa môže stať prostriedkom, ktorý prispeje k uzdraveniu a posilneniu organizmu. Betaglukány známe neznáme Čo sú betaglukány? Betaglukány sú zdatnými bojovníkmi nielen proti patogénom, časticiam spôsobujúcim choroby, ale aj […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

Betaglukán pre deti: keď imunita potrebuje podporu 5/5 (1)

Malé deti sú často choré. Na vine je zvyčajne znížená imunita. Existuje viacero spôsobov, ako ju podporiť. Medzi diskutovanými pomocníkmi sú aj beta-glukány. Betaglukán pre deti sa môže stať prostriedkom, ktorý prispeje k uzdraveniu a posilneniu organizmu.

Betaglukány známe neznáme

Čo sú betaglukány? Betaglukány sú zdatnými bojovníkmi nielen proti patogénom, časticiam spôsobujúcim choroby, ale aj proti parazitom. Ich prirodzeným prostredím sú bunkové steny baktérií, obilnín (jačmeňa a ovsa). Nájdete ich aj v kvasinkách a hubách. Ak by sme si mali vybrať pôvod betaglukánu, najlepšie sa nám osvedčil ten izolovaný z kvasiniek. Izolácia a čistenie betaglukánu je dôležité, aby mohol mať čo najlepší účinok na organizmus.

Deti a imunita – čo ich trápi

Deti majú často problémy s imunitou, najčastejšie problémy s dýchacím systémom. Ak je dieťa často choré, zbytočne vyčerpáva organizmus. Ak často dostáva antibiotiká, nie je to pre jeho imunitu nič mimoriadne prospešné. Antibiotiká je vhodné užívať len v nevyhnutných prípadoch, inak nemusia fungovať tak dobre, ako by sme potrebovali. Preto je dôležité zamerať sa skôr na budovanie silnejšieho imunitného systému. Starostlivosť o silnú imunitu je dôležitá aj na predchádzanie chronickým ochoreniam v detstve, pretože to nastaví zdravie na ďalšie roky. Deti často konzumujú rôzne multivitamíny, ktoré zbytočne obsahujú prídavné látky. Stačila by striedmosť a užívanie toho, čo je pre telo skutočne prospešné. Dôležitý je aj individuálny prístup ku každému dieťaťu, pretože každý jedinec je chorý v inej miere, a preto každé dieťa potrebuje inú starostlivosť.

Betaglukán pre deti – kedy pomôže deťom?

  • podporuje imunitný systém,
  • pomáha dýchaciemu systému,
  • pomáha pri alergiách,
  • zabraňuje obezite,
  • podporuje zdravé srdce

Týchto päť dôvodov, prečo siahnuť po betaglukane, platí pre deti všeobecne. Alergie sú dnes tiež na vzostupe a často sa označujú za civilizačnú chorobu. Samotný doplnok stravy však rozhodne nestačí. Základom by mala byť kvalitná a pestrá strava, ktorá poskytuje dostatok vitamínov, minerálov, omega-3 mastných kyselín a ďalších pre zdravie dôležitých zdrojov. Podceňovať by sa nemal ani dôkladný pitný režim, dostatok pohybu a rôzne formy ďalších aktivít. Predovšetkým je dôležité v prvom rade predchádzať ochoreniam.

Regulácia imunitnej odpovede

Betaglukány sú imunomodulátory, ktoré regulujú imunitnú odpoveď tak, aby nepoškodzovala organizmus. V roku 2013 bola napríklad vykonaná štúdia s deťmi, kde sa pozorovala imunitná odpoveď po podaní betaglukánov. Štúdia sa zaoberala najmä reakciami počas veľkej fyzickej záťaže, ktorej deti často čelia. Vedci dospeli k záveru, že beta glukány výrazne prospievajú zdraviu a deti s respiračnými ochoreniami boli stabilizované. Beta glukány skutočne pomáhajú zmierniť preťaženie a optimalizovať fungovanie imunitného systému za každých okolností. Alergie sú veľmi častým problémom a počet alergických detí sa zvyšuje. Alergie sú prehnanou reakciou imunitného systému. A už z uvedeného je zrejmé, že beta glukán pomáha upravovať imunitné reakcie, či už ide o nadmernú alebo nedostatočnú reakciu. Ďalším problémom, ktorý beta glukány pomáhajú riešiť, je stres. Je dôležité vedieť, že znečistenie a voľné radikály nevytvárajú len komíny a autá, ale aj domáce spotrebiče, ako sú počítače, televízory a rôzne prístroje. Toxínov je všade dostatok. O to dôležitejšia je podpora organizmu. Betaglukán pre deti má veľký význam aj v boji proti obezite, a to nemusí byť jednoduchá úloha. Môže totiž ísť o poruchu metabolizmu, zápalové ochorenia. Všetko opäť súvisí s činnosťou imunitného systému. Predchádzaním zápalovým stavom v detstve sa vo väčšej miere prospieva dospelému organizmu.

Ako si vybrať betaglukán pre deti

Skôr ako začnete vyberať, je dobré vedieť, že betaglukánom sa nemôžete predávkovať, ani si naň nemôžete vytvoriť rezistenciu. Jeho používanie je bezpečné. Betaglukány sú vhodné pre deti, ale musíte sa zamerať na výber samotného výrobku. Na trhu je pomerne široký výber. Dôležité je, ako pri každom inom výrobku, sledovať obsah balenia. Aby mal výrobok význam, je dôležité, aby išlo o kvalitný a čistý betaglukán. Zvlášť cenné sú biologicky aktívne 1,3 a 1,6 glukány. Ak by išlo o neúčinný alebo kontaminovaný typ betaglukánu, nepriniesol by výsledky, ktoré očakávame.

Ako by malo vyzerať zloženie výživového doplnku

Kapsula výživového doplnku by mala v ideálnom prípade obsahovať aspoň 80 % betaglukánu. Je veľmi vhodné, ak je doplnený o vitamín C. Vďaka tomu sa betaglukán oveľa ľahšie vstrebáva. Na obale sa niekedy uvádza: pre deti, čo však neznamená, že ide o hodnotný výrobok. Tak ako pri potravinách zvažujeme, koľko chemických prísad sa v nich nachádza, to isté by malo platiť aj pri výživových doplnkoch. Má zmysel posúdiť, aký prínos pre organizmus daná látka poskytuje. Z hľadiska množstva sa odporúča, aby deti konzumovali nižšie dávky. V štúdiách sa zvyčajne používali dávky 100 mg/deň, ale vždy to závisí od odporúčania výrobcu príslušného výrobku a zdravotného stavu dieťaťa. Ak nie je k dispozícii detská dávka lieku, môže byť potrebné kapsulu znížiť na polovicu. Je však potrebné opäť spomenúť, že betaglukánom sa nemožno predávkovať. Zároveň je potrebné zvážiť, či dieťa bude betaglukán užívať preventívne alebo či je choré, a preto bude potrebovať vyššiu dávku. Od akého veku môžu deti užívať betaglukán? Odporúča sa od veku 3 rokov. Kedy je najlepšie podávať betaglukán deťom? Ako prevencia má zmysel najmä obdobie od skorej jesene do jari. Toto obdobie, ktoré je náročné pre imunitu, nie je ľahké zvládnuť a deti ho môžu prežiť lepšie. Podeľte sa o svoje skúsenosti s betaglukánom pre deti v diskusii nižšie. Dostávali ho ako preventívne opatrenie alebo im pomohol lepšie zvládnuť napríklad chrípkovú epidémiu?

 

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *