Kvalita a charakter Duanwood Red Reishi

Huba reishi „Reishi“ je zrelá plodnica huby Ganoderma lucidum, najviac študovanej a široko používanej odrody huby reishi v Ázii. Táto významná, preslávená bylina v Európe najčastejšie známa ako „reishi“ je drevná huba, ktorá sa v Ázii používa už od praveku. Čínsky názov pre tento druh drevnej huby je Ling Zhi. Aj keď bola táto bylina […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

Kvalita a charakter Duanwood Red Reishi 4.85/5 (13)

Značky kvality Duanwood Red Reishi

Huba reishi

„Reishi“ je zrelá plodnica huby Ganoderma lucidum, najviac študovanej a široko používanej odrody huby reishi v Ázii. Táto významná, preslávená bylina v Európe najčastejšie známa ako „reishi“ je drevná huba, ktorá sa v Ázii používa už od praveku. Čínsky názov pre tento druh drevnej huby je Ling Zhi. Aj keď bola táto bylina objavená v starej Číne alebo Kórei, u nás je známa pod svojim japonským menom „reishi“. Názov „reishi“ zvyčajne zahrňuje niekoľko blízko príbuzných druhov drevných húb, kde Ganoderma lucidum je z nich z blahodárného hľadiska najvýznamnejšia. Mená „reishi“ a „lingzhi“ doslova znamenajú „nadprirodzená huba“. Reishi je zrejme najdôležitejšou a najuctievanejšou bylinou užívanou ľuďmi v Ázii v celých dejinách pre podporu oslnivého zdravia, dlhovekosti a sústredenejšej mysli. Dlhodobá konzumácia reishi pomáha zlepšiť fungovanie celého nášho organizmu. Reishi podporuje imunologické, neurologické, metabolické a cievne funkcie. Tradične je cenená ako posilňujúca bylina, ktorá pomáha vydláždiť cestu k oslnivému zdraviu na všetkých úrovniach a udržať si ho. Cenili si ju taoisti, budhisti, kráľovská šľachta a bylinkári všetkých úrovní.

Duanwood Red Reishi, popis častí huby a účinných látok

Výskum vykonaný v posledných dvoch desaťročiach objasnil a doložil veľké množstvo účinkov reishi. Reishi obsahuje viac ako 800 biologicky aktívnych zložiek, ktoré nejakým spôsobom prospievajú prakticky každej bunke ľudského tela. Internetové vyhľadávanie vedeckých výskumov reishi odhalí rad potenciálnych prínosov a použití. Najlepšie použitie je denne ako základné tonikum, bylinný doplnok stravy. Reishi je veľmi bezpečná a je možné ju užívať počas celého života. Ako všetky byliny, najmä posilňujúce a významné blahodárné byliny, rastie reishi vo voľnej prírode v mnohých rôznych prirodzených prostrediach a tiež sa často šľachtí.

Di Tao

Di Taoznamená „spoľahlivý zdroj“. V Ázii je koncept Di Tao veľmi dôležitý. Každej bylinke sa najlepšie rastie v určitej oblasti. Tieto tradičné a vedecky potvrdené pestovateľské oblasti sa nazývajú „Di Tao“. Superionherbs™ odoberá svoje reishi z Di Tao pestovateľského regiónu známeho ako pohorie Wu-i, z vysokej nadmorskej výšky ďaleko od civilizácie. Plantáž reishi leží medzi horským listnatým lesom a horským potokom, ktorý je spolu s dažďovou vodou a horskou hmlou jediným zdrojom vody. Vzduch je čistý, pôdu tvorí neupravený lesný íl a nie je tam žiadne znečistenie.

Pohorie WU-l s rannou hmlou
Pohorie WU-I

Divoká a šľachtená

Ganoderma lucidum sa dá zbierať z voľnej prírody. Nie je ohrozená a rastie na rôznych listnatých stromoch v horských oblastiach po celej Ázii. Ganoderma lucidum sa často nazýva „červená reishi“, pretože má často tehlovo červenú farbu. Pretože divoká Ganoderma lucidum je relatívne najvzácnejšia a je ťažké ju štandardizovať, reishi sa v Ázii často šľachtí, čo vysvetľuje jej rozšírené využívanie v bylinárstve a na trhu s doplnkami stravy. Konkrétne druhy stromov, na ktorých reishi rastie, sa líši podľa lokality a môžu mať ohromný vplyv na vzhľad a chemické zloženie konkrétnej reishi.Superionherbs™ odoberá svoje reishi z Di Tao pestovateľského regiónu známeho ako pohorie Wu-i, z vysokej nadmorskej výšky ďaleko od civilizácie. Superionherbs™ Duanwood reishi sa pestuje v panenskom pohorí Wu-i v polodivokom prostredí, ktoré čo najviac napodobuje divoké podmienky rastu reishi. Krátky dokument o pohorí WUI – dĺžka 2 minúty

Duanwood reishi

Duanwood reishi (šľachtená) je svetovým štandardom pre prvotriednu reishi. Má stabilnú kvalitu, je prírodná, čistá a účinná. Vďaka prvotriednemu drevu (klátom), na ktorých sa pestuje, má možno silný účinok na imunitu, kardiovaskulárny a nervový systém a na pečeň. Je nesmierne spoľahlivá. Superionherbs™ používa len Duanwood reishi, ktoré boli vypestované v úchvatnom pohorí Wu-i v odľahlom lese zalievanom len horskou vodou. Táto Duanwood reishi je vysoko štandardizovaná a jej kvalita nekolíše. Superionherbs™ tieto huby spracováva, keď je ich účinnosť na vrchole. Vysoko koncentrovaný dvojitý výťažok sa vyrába v továrni svetovej úrovne za použitia najmodernejšej technológie pre zaistenie optimálneho profilu zložiek. Duanwood Reishi je prvotriedne tonikum pre čchi, ktoré podporuje imunologické funkcie a podporuje pečeň, mozog a iné orgánové sústavy.

Pestovanie Duanwood reishi

Reishi uprednostňuje vlhké a teplé prostredie. Pole s reishi je pokryté radmi a radmi stanov, ktoré teplo a vlhko udržujú. Duanwood reishi je druh reishi, ktorý sa pestuje na drevených klátoch. Stromy sa v lese udržateľne vyťažia a narežú na polená. Superionherbs ™ Duanwood reishi sa pestuje na strome známom ako Cyclobalanopsis glauca. Drevo tohto stromu je veľmi tvrdé. Bežne sa používa k výrobe rukovätí k náradiu. Je to prirodzená, uprednostňovaná potrava reishi v pohorí Wu-i. Všetky polená musia mať priemer aspoň 15 cm. Len takéto „Duanwood“ („drevené polená“) sa naočkujú spórami reishi. Reishi sa klátom živí a vo vhodnej dobe vyklíči plodnice (huba), ktoré potom zrejú do dospelej huby reishi. Zbiera sa na vrchole jej životného cyklu, čo zaistí maximálnu biologickú účinnosť. Najlepšia doba pre zber Duanwood reishi je hneď po vypustení spór. Každé dva roky sa pole s reishi presťahuje do inej časti hôr, aby pôda mala príležitosť sa obnoviť. Povesť reishi je za posledných tri tisíc rokov založená len na plodnici. Superionherbs ™ Duanwood reishi sa pestuje v panenskom pohorí Wu-i v polodivokom prostredí, ktoré najviac napodobňuje divoké podmienky rastu reishi. To zaistí podobnosť chemického profilu.

Farma pestovanie reishi
Duanwood Red Reishi. Ganoderma vynikajúcej kvality pestovaná na dlhých drevených polenách.

Charakter a kvalita reishi sa cibrí ťažkosťami pri raste

Väčšina reishi predávanej na trhu sa pestuje na pilinách alebo ryžových šupkách a nie na prírodnom lesnom dreve. Väčšina reishi na trhu vlastne nie sú ani plodnice – je to len podhubie, čo je huba bez plodnice vyrastená na pilinách. Ide o podradný výrobok. Podhubie reishi neobsahuje triterpény, jednu z najdôležitejších aktívnych zložiek reishi. Triterpény sa vytvárajú len až reishi vytvorí plodnicu. Skleníková reishi a podhubie reishi sa pestujú v úplne umelo vytvorenom prostredí. Pri vývoji nezakúsili žiadne ťažkosti, a preto je ťažko povedať, či disponujú kvalitami, vďaka ktorým je reishi preslávené. Produkty vyrobené z podhubia nevyhnutne obsahujú nejaké „kultivačné médium“, v ktorom podhubie rastie. To nie je ideálne, keďže toto médium nie je určené pre ľudskú konzumáciu. Podhubie nemôže byť skutočne bio, pretože je „kultivované“. Keď je fermentované, potrebuje k rastu mnoho výživy. Preto keď ľudia jedia podhubie, konzumujú zároveň všetky tie „živiny“, ktoré sú k podhubiu pridané, ako kukuricu, škrob, dihydrogénfosforečnan draselný, cukor atď. Keď sa rozhodujete, aký druh reishi kúpiť, pamätajte na túto prostú skutočnosť: podhubie reishi vyrastie za 2-3 dni vo fermentačnej nádobe, zatiaľ čo plodnici skutočnej huby Duanwood reishi to trvá takmer rok, kým prirodzene dozreje v horách. 2-3 dni oproti 365 dňom! Výťažok z Duanwood reishi neobsahuje žiadne vedľajšie produkty „kultivačného média“, pretože nemá žiadne kultivačné médium. Pri extrakcii sa používa len plodnica a žiadne umelo pestované podhubie – len naočkované prírodné polená Duanwood zasadené v lesnej pôde. Superionherbs ™ nepoužíva podhubie skleníkových reishi v žiadnom zo svojich výrobkov. Všetky výrobky Superionherbs ™, ktoré obsahujú šľachtené reishi, používajú ako potravu pre reishi Duanwood – polená získané z lesa.

Vlastnosti produktov blahodárnych húb Superionherbs™

Ikona pestovanie na drevených kmeňoch.

Huby sú pestované na drevených kmeňoch. Kvalita takýchto húb odpovedá hubám divoko rastúcim resp. ich prevyšuje, pretože vďaka kontrole faktorov ovplyvňujúcich rast je možné docieliť optimálneho obsahu účinných látok. V prípade Ganodermy sa jedná o Duanwood Red Reishi.

ikona dvojité extrakcie.

Dvojitá extrakcia zaisťuje vysoký obsah účinných látok. Percentuálny podiel polysacharidov a triterpénov je zásadná účinnosť produktu. Vďaka tomu, že je vstupná surovina pestovaná organicky a vysokej akosti, je možné dvojitou extrakciou docieliť výsledný produkt mimoriadnej kvality.

Ikona optimálne zloženie.

Kvalitné huby sú pestované na drevených kmeňoch a špičková technológia dvojitej extrakcie zaisťujú, že extrakt má optimálne – vyvážené zloženie všetkých dôležitých látok – polysacharidov, tritrepénov, betaglukánov, ganoderických kyselín a ďalších živín.

Prosím, ohodnoťte článok

Avatar

Bc. Lucie Cermanová

Zdravý životný štýl a svet darov prírody

Vystudovala marketing v Liberci. Lásku k knihám a písaniu sa premieta do najrôznejších textov. Zameriava sa na zdravý životný štýl a svet darov prírody.... Celý popis autora

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *