1. Kúpte si lístok a choďte na výlet
Rozhodnite sa urobiť niečo, čo vám prinesie určité nepohodlie a uskutočnite to. A robte to pravidelne. To vás dostane mimo úroveň 99% percent bežných ľudí. Môže to byť napríklad nejaká cesta, ktorú podniknete na vlastnú päsť, alebo si zaplaťte lekcie bojového umenia, skúste jeden krát za týždeň nahrať svoje krátke video na Youtube apod.. Rozhodnite sa k niečomu, a urobte to bez ohľadu na to, ako sa cítite. Najťažšia časť procesu učenia je dostať sa dovnútra triedy. Akonáhle tam ste, proces naberie dynamiku a transformácia je nevyhnutná. Jedno veľmi podobné príslovie „Konaním získate silu“.
2. Poznajte kedy vás zasahuje energia niekoho iného
V starej Číne sa tomu hovorilo gui alebo energia démonov. V krátkosti sa dá gui popísať ako nejaká energia, ktorá sa „prilepila“ na určitú časť človeka. Existujú akupunktúrne postupy zamerané na liečbu gui, ale sú aj iné metódy ako sa týchto energií zbaviť. Studená sprcha, ruky opláchnuť studenou vodou, do kadidla nasypať šalviu alebo palo santo a “odymiť” telo, vizualizačné cvičenia, u ktorých si predstavujeme pretnutie energetických prúdov od ľudí, ktorí na nás majú vplyv alebo výmena odevu. To všetko sú možnosti ako sa zbaviť energetických vplyvov. Ak pracujete ako masér, reiki terapeut, akupunkturista, zdravotný poradca, alebo jednoducho máte nepríjemnú skúsenosť vo vzťahu k nejakému konkrétnemu človeku, ktorá sa vás „drží“, tak potom tieto metódy sú užitočné, aby ste sa zbavili vplyvu vonkajších energií a napojili sa späť na vlastný základ. Pokiaľ máte zvláštne myšlienky, ktoré neodpovedajú vášmu bežnému charakteru, je veľmi pravdepodobné, že došlo k určitému prenosu energie. Skúste jednu alebo viac z týchto očistných metód a pozorujte, ako sa cítite, či je pre vás jednoduchšie nechať odísť negatívne vplyvy.
3.Staňte sa pozorovateľom
Pozorovateľ nestráca čas odsudzovaním. Pozorovateľ sleduje stavy mysli, ako sa objavujú a zanikajú. Svet nedokáže pozorovateľom otriasť. A ak k tomu dôjde, tak sa zastaví, a so záujmom sa snaží prísť na to, prečo k tomu došlo. „Prečo mi toto spôsobilo tak nepríjemný pocit? Prečo sa cítim otrasený alebo zaskočený? Čo sa to deje?“ Nepríjemné situácie sú najlepším katalyzátorom uzdravenia. Nemali by slúžiť k obviňovaniu (seba, ani ostatných) ale k tomu, aby sme prevzali zodpovednosť a pohli sa dopredu.