4 spôsoby ako posilniť prvok drevo

Prvok drevo je o raste, vonkajších zmenách, expanzii a znovuzrodení. Energia dreva je najsilnejšia na jar. Zmena sama o sebe je bolestivá. Uzdravovanie je tiež bolestivé. A zostať rovnaký, stagnovať, je taktiež bolestivé. Často sa tak môže stať, že sme príliš stotožnení s našou bolesťou. Napríklad si hovoríme: „Mám zlé trávenie“, „Neustále ma bolí za krkom“ […]

PHARMACOPEA CZ s.r.o.

4 spôsoby ako posilniť prvok drevo 5/5 (2)

Angel Oak - Andělský dub
Prvok drevo je o raste, vonkajších zmenách, expanzii a znovuzrodení. Energia dreva je najsilnejšia na jar. Zmena sama o sebe je bolestivá. Uzdravovanie je tiež bolestivé. A zostať rovnaký, stagnovať, je taktiež bolestivé. Často sa tak môže stať, že sme príliš stotožnení s našou bolesťou. Napríklad si hovoríme: „Mám zlé trávenie“, „Neustále ma bolí za krkom“ alebo „ Som jeden z tých, čo trpí depresiou“. Bolesť je niečo, čo dáva mnoho ľuďom určitú identitu, a aj keď je nepríjemná a izolujúca, stáva sa súčasťou ich samých. A nechať odísť niečo, z čoho sme si vytvorili svoju súčasť, nie je nikdy ľahké. Aj keď je to absolútne zásadné pre rast a uzdravenie. Jarné obdobie je ideálnou dobou nájsť tieto prekážky a nájsť spôsoby alebo cesty ako ich prekonať. Je to ľahšie ako inokedy práve vďaka energiám nového života a rastu – jangovej jarnej energii. Chcel by som vám ponúknuť 4 možnosti užitočné k oslave prvku dreva a k posilneniu ducha a trvalého rastu.

1. Kúpte si lístok a choďte na výlet

Rozhodnite sa urobiť niečo, čo vám prinesie určité nepohodlie a uskutočnite to. A robte to pravidelne. To vás dostane mimo úroveň 99% percent bežných ľudí. Môže to byť napríklad nejaká cesta, ktorú podniknete na vlastnú päsť, alebo si zaplaťte lekcie bojového umenia, skúste jeden krát za týždeň nahrať svoje krátke video na Youtube apod.. Rozhodnite sa k niečomu, a urobte to bez ohľadu na to, ako sa cítite. Najťažšia časť procesu učenia je dostať sa dovnútra triedy. Akonáhle tam ste, proces naberie dynamiku a transformácia je nevyhnutná. Jedno veľmi podobné príslovie „Konaním získate silu“.

take-a-ride  

2. Poznajte kedy vás zasahuje energia niekoho iného

V starej Číne sa tomu hovorilo gui alebo energia démonov. V krátkosti sa dá gui popísať ako nejaká energia, ktorá sa „prilepila“ na určitú časť človeka. Existujú akupunktúrne postupy zamerané na liečbu gui, ale sú aj iné metódy ako sa týchto energií zbaviť. Studená sprcha, ruky opláchnuť studenou vodou, do kadidla nasypať šalviu alebo palo santo a “odymiť” telo, vizualizačné cvičenia, u ktorých si predstavujeme pretnutie energetických prúdov od ľudí, ktorí na nás majú vplyv alebo výmena odevu. To všetko sú možnosti ako sa zbaviť energetických vplyvov. Ak pracujete ako masér, reiki terapeut, akupunkturista, zdravotný poradca, alebo jednoducho máte nepríjemnú skúsenosť vo vzťahu k nejakému konkrétnemu človeku, ktorá sa vás „drží“, tak potom tieto metódy sú užitočné, aby ste sa zbavili vplyvu vonkajších energií a napojili sa späť na vlastný základ. Pokiaľ máte zvláštne myšlienky, ktoré neodpovedajú vášmu bežnému charakteru, je veľmi pravdepodobné, že došlo k určitému prenosu energie. Skúste jednu alebo viac z týchto očistných metód a pozorujte, ako sa cítite, či je pre vás jednoduchšie nechať odísť negatívne vplyvy.

propojeni

3.Staňte sa pozorovateľom

Pozorovateľ nestráca čas odsudzovaním. Pozorovateľ sleduje stavy mysli, ako sa objavujú a zanikajú. Svet nedokáže pozorovateľom otriasť. A ak k tomu dôjde, tak sa zastaví, a so záujmom sa snaží prísť na to, prečo k tomu došlo. „Prečo mi toto spôsobilo tak nepríjemný pocit? Prečo sa cítim otrasený alebo zaskočený? Čo sa to deje?“ Nepríjemné situácie sú najlepším katalyzátorom uzdravenia. Nemali by slúžiť k obviňovaniu (seba, ani ostatných) ale k tomu, aby sme prevzali zodpovednosť a pohli sa dopredu.

watcher

4. Šetrite svojou energiou, menej hovorte a viac pozorujte

Čím menej hovoríte a praktikujete aj v emóciách strednú cestu, tým rýchlejšie sa myseľ dostáva do stavu kľudu. Sme vedení k tomu, aby sme uverili, že byť stimulovaní, vzrušení alebo dramatickí, je najlepší spôsob ako urobiť dojem na svet a ostatných ľudí. Často sa to zamieňa s charizmatizmom. Na neurologickej úrovni to však spôsobuje, že mozog pracuje skôr reaktívne ako introspektívne. To je prvý veľký únik energie. Tento spôsob tlačí totiž energiu jang k povrchu. Pokiaľ je jang neustále pod povrchom, tak jin, ktorý jang ukotvuje,  začne byť v nedostatku a dostavuje sa tak vyčerpanie žliaz z vnútornej sekrécie, prepracovanosť podráždenosť, nočné potenie, návaly tepla, výbuch hnevu, emočná nestabilita. Ako postupujeme na duchovnej ceste, tak sa nám stáva menej a menej, že by sme boli emocionálne vyčerpaní. Zmena myslenia šetrí vašu energiu KI! Ako sa hovorí v Tao Te Tingu: „Ten, kto má poznanie, nehovorí. Tí, čo hovoria, poznanie nemajú.“ S tým ako menej hovoríme sa prirodzene zlepšuje stav mysle, dochádza k skľudneniu, dokážeme lepšie znášať nepohodlie a naše jednanie vychádza z omnoho väčšej hĺbky. Čím menej reaktívni sme, tým menej s nami máva vonkajší svet. To nám umožňuje rásť oveľa rýchlejšie a konzistentnejšie ako väčšine jedincov, ktorí nepraktikujú umenie ochrany KI, kľudu a meditatívnej existencie.

Prosím, ohodnoťte článok

Redakce webu Superionherbs.cz: zobrazit autory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *